ČeskyČesky

Profil firmy aneb životopis

Vzniku firmy předcházelo mé podnikání jakožto fyzické osoby, a to v roce 1990 jako firmy LayGraJ a podnikání Ing. Víta Libovického ve firmě PC Agency. V roce 1991 se rozhodujeme, že bude pro nás oba lepší, když se spojíme a budeme podnikat jako jeden celek – konsorcium. Ze začátku pracujeme jako sazeči. Pro lepší koordinaci si pronajímáme místnost v soukromém bytě v ulici U Kanálky v Praze. Zakázky začínají přibývat, jsme čím dál tím více zaneprázdněni, a proto jsme nuceni přijmout nové spolupracovníky. Jako první k nám nastupuje Petr Suchý, který u nás pracuje až do teď. V této době s ním pracujeme na velké zakázce katalogu Edit a současně přijímáme naši první sekretářku, která nám pomáhá s firemní agendou.

S novým kolegou Milošem Smetanou se stěhujeme do prvních oficiálních kanceláří v ulici U Smaltovny. Touto změnou se začíná roztáčet další kolo s větším množstvím práce. Děláme vizitky, dopisní papíry, časopisy atd. V této době je převážná část zakázek černobílá a my pracujeme s programem Ventura Publisher. Prostory jsou velice malé, v jedné kanceláři se nás tísní sedm, a tak hledáme nové kanceláře. Přichází rok 1993 a my se stěhujeme poprvé jako firma do nových prostor v ulici Dlážděná. Prostory jsou velice zajímavé, až na to, že se nacházejí ve čtvrtém patře u střechy. Ale jsme v centru a klienti přibývají a přibývají. Práce je hodně a klienti si žádají osvit. Kupujeme na leasing první osvitovou jednotku. Nabíráme další kolegy – Igora Hanzala, Martina Hlouška, Petra Krause a Michala Kučeru. Pro zlepšení služeb kupujeme zařízení pro chemický nátisk. Množství práce roste s množstvím zaměstnanců. Začínáme dělat barvu, přichází první verze QuarkXPressu pro PC platformu. Končí 486 a začínají Pentia, počítače jsou čím dál rychlejší. A je tu rok 1995 a my dostáváme výpověď z prostor v Dlážděné ulici, prý z důvodů změn užití prostor.

Stěhujeme se do prostor, kde nyní působíme – Velehradská 19 v Praze 3. Prostory jsme si nechali tzv. ušít na míru – podlahy, zásuvky, rozvody sítí atd. Přechodem z prostor v Dlážděné ulici, kde v létě teplota dosahovala až 40 °C a v zimě jsme si museli přitápět přímotopnými tělesy, byl fantastický. Konečně jsme v prostorech, kde se cítíme dobře. Vše se odráží v tom, že přibývají noví klienti, nastupují další spolupracovníci – Martina Basíková a Kamil Chyba. Pro zlepšení služeb nakupujeme rotační skener, další osvitovou jednotku B2, nový chemický nátisk, lepší počítače, barevnou A3 laserovou tiskárnu.

Od roku 2001 se specializujeme na digitální tiskovou produkci včetně kompletního dokončovacího zpracování. Disponujeme digitální barevnou tiskárnou Xerox DocuColor 12, produkčním barevným digitálním tiskovým strojem Xerox DocuColor 6060, produkčním černobílým tiskovým strojem Xerox DocuPrint 75, kompletním zázemím knihařských vazeb až po finální kompletaci a distribuci zakázek.

Pro zlepšení kvality a rychlosti tisku v následujících letech měníme tiskové stroje společnosti Xerox za technologicky novější – Xerox Nuvera 120 DPS a Xerox DocuColor 8000 AP. Knihařské a dokončovací práce zlepšují nově nakoupené stroje – jednonožová řezačka Polar 78x, skládací stroj Morgana Digifold a vázací stroj na vazbu V2 od společnosti Burg.

Stále je co kupovat, technika a technologie běží dál a my se jim musíme přizpůsobovat. Dnes je pro mne minulost s počítači, s nimiž jsem začínal v patnácti letech, velice směšná. Jsem zvědavý, kam se technika v budoucích letech dostane, když si představím, co se za posledních 30 let všechno změnilo. Doufám, že se budu čím dál tím méně setkávat s platební amorálností, se kterou jsem přišel do styku u některých našich bývalých kolegů a klientů.


Jiří Jindra
Praha, únor 2010XML Sitemap  |  RSS kanál  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2024

PROXIMA TISK, s.r.o.